Aktuality

30.11.2018

CEMFLOW pro NEW DOX

Centrum současného umění DOX v pražských Holešovicích rozšířilo své prostory o 3 nové betonové objekty. Tento projekt nese pracovní název NEW DOX. Jedná se rekonstrukci domu navazujícího na současnou budovu a 2 nové objekty ve vnitrobloku. Autorem projektu je architekt Petr Hájek se svým týmem z kanceláře Petr Hájek Architekti. 

Nové objekty jsou vyhotoveny z betonu. Stropy, stěny, schodiště, dokonce i podlahy jsou betonové, pohledové. Právě podlahy jsou velmi zajímavé. Ze strany investora vznikl požadavek na podlahu, které by působila jako leštěný beton, nicméně skladba podlahy nedovolila použití běžného betonu. Vznikl nápad na leštění cementového litého potěru CEMFLOW, který je možné ukládat již v tloušťkách 5 cm. Ve spolupráci s podlahářskou realizační firmou došlo v prostorách TBG Pražské malty k vytvoření zkušební plochy, na níž si realizační firma novou technologii úpravy povrchu CEMFLOW vyladila. Výsledný povrch podlahy v objektu NEW DOX působí vzhledem průmyslové betonové podlahy, s tím rozdílem, že díky použití CEMFLOW bylo možné snížit počet smršťovacích spár v podlaze. V této technologii úpravy CEMFLOW hrají velkou roli zkušenosti s teplotními, vlhkostními a časovými podmínkami tuhnutí a tvrdnutí cementového litého potěru CEMFLOW.

Výsledek si můžete prohlídnout při návštěvě výstavních ploch DOX.

Zpět

Mohlo by vás zajímat

Požadujete do svých projektů prověřené a skutečně kvalitní výrobky?

Většinu našich produktů vyrábíme již více než 10 let. Za tuto dobu již byly použity na mnoha významných stavbách. Přesvěčte se o tom. Naše reference.

Produkty, které nabízíme, přinášejí kromě úspory času i snížení nákládů na stavbu. 

Cementová litá pěna Poriment nahradí nákladnou pokládku polystyrenu a snižuje také spotřebu horní vrstvy litého potěru.

Více o produktu Poriment

Jste na správném místě! K našim produktům poskytujeme komplexní odpovídající služby.

Zapůjčíme Vám potřebné prostředky, zajistíme dopravu a přečerpaní až na místo aplikace.

Více o našich službách

Neztrácejte na stavbě čas
přípravou stavebních materiálů. Naše maltové směsi Vám přivezeme připravené rovnou k použití.

Nemusíte je již míchat a pro jejich přípravu nepotřebujete ani elektřinu ani vodu.

Více o maltových směsích MALMIX